انتخاب رژ لب مناسب، آرایشی موفق تر!

چطور یک رژ مناسب بخریم- نقشه بازار

چطور یک «رژ لب» بخریم؟

این روزها انواع آرایش روی بورس هستند و رنگ زیبای رژ لب یکی از مهم ترین قسمت های یک آرایش خوب است. وسوسه خرید رنگهای متنوع رژ لب که در مجلات و آموزش های یوتیوب می بینید همیشه وجود دارد. اما قبل از خرید بهتر است بهترین نکات خرید رژ لب را بدانید.

رنگ و نوع پوست، و کمد لباس شما مهمترین عوامل انتخاب رنگ رژ هستند. به یاد داشته باشید قبل از اینکه با یک نگاه مرسوم خرید کنید، رابطه این عوامل را با کارکرد رژ لب در نظر بگیرید.

 

پیش از هر چیز بیایید تن رنگ پوستتان را پیدا کنیم.

 

در نور طبیعی، یک برگ کاغذ سفید را زیر چانه خود نگه دارید. سایه روی کاغذ و انعکاس آن را روی پوست خود بررسی کنید. اگر آبی، قرمز یا بنفش بود، تن پوستتان سرد است.. اگر بژ، زرد یا خفیف باشد، تن پوست شما گرم است.

  • کلمات کلیدی برای افرادی که دارای پوست های گرم هستند عبارتند از: بژ، قهوه ای، طلایی، عسل، برنز، موچا، تپه، ادویه، هلو، مرجان، نارنجی، قرمز قهوهای مایل به قرمز، قرمز گرم، قهوه ای، مس و زردآلو.
  • برای رنگ های خنک پوست، کلید واژه ها عبارتند از: صورتی، گل رز، فوچسی، بنفش، اسطوخدوس، انگور، گیلاس، شراب، میوه، توت، آلو، بنفشه و کران بری.

رژ لب را روی پوست کنار مچتان استفاده کنید.

  • حتی اگر رژ بسیار خوشرنگی را برداشته باشید، چه کسی تضمین میکند با رنگ پوست شما سازگار است؟ گاهی فروشگاه ها یا خود رژها دارای تستر هستند که میتوانید از آنها استفاده کنید.
  • رنگ رژ را رنگ غالب لباسهایتان تطبیق دهید. رنگ های روشن ممکن است به همه لباسها بیایند. اما رنگهای خنثی شما را رنگ پریده نشان میدهد.
چطور یک رژ مناسب بخریم- نقشه بازار
چطور یک رژ مناسب بخریم- نقشه بازار

لبهای خشک خود را درمان کنید.

برای لبهای خود از رژهای متناسب با بافت آن استفاده کنید. معمولا رژ لبها میزان مختلفی آبرسانی یا چربی دارند. اگر لبهای بسیار خشک دارید لازم است که رژهای پر زرق و برق را فراموش کنید چون به خشک شدن لبهای شما سرعت میدهند.

 

 

 

  • رژی را انتخاب کنید که به مدت طولانی روی لبهایتان باشد و شفاف بماند. رژ لبهای براق به لب شما حجم میدهد و تمام چین و چروک های روی آن را میپوشاند.
  • البته رژ لبهای براق معمولا باعث خشکی لب میشوند. پس اگر لبهای خشکی دارید ، همیشه هم از آنها استفاده نکنید. (خود من لبهای خشکی دارم و عاشق رژهای براق هستم. برای رفع این مشکل همیشه از مرطوب کننده ها زیر رژ لب استفاده میکنم.)
  • رژ لب های مات و مخملی بسیار محبوب هستند. اما باز هم اگر لبهای خشکی دارید مراقب باشید. چون چین و چروک روی لبهایتان را تشدید میکند و ظاهرشان را کمی آشفته نشان میدهد. اگر همچنان مات ها را دوست دارید حتما از یک آبرسان استفاده کنید.
  • رژ لبهای مات برای استفاده با لباس های معمول روزانه مناسب نیستند.
چطور یک رژ مناسب بخریم- نقشه بازار
چطور یک رژ مناسب بخریم- نقشه بازار

انتخاب مارک درست رژ لب

رژی که انتخاب میکنید نباید خیلی سفت باشد چون ممکن است بشکند.

و اگر احساس خوبی به شما منتقل نمیکند هر چقدر هم که مارک معتبری باشد، ان را نخرید. چون مهم آن است که شما احساس خوبی داشته باشید.

به بسته بندی آن هم دقت کنید. اگر شکافی داشته باشد که رژ از آن نفوذ میکند، مسلما اتفاق خوبی برای کیف شما نخواهد افتاد.